Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky jsou 9x během 1. roku věku,  v 18 ti měsících věku, ve 3 letech a dále každé 2 roky - v 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 a 19 letech.

Doprovod rodiče je nezbytný do 15 let věku dítěte.

Doplňujeme informace o  onemocnění v rodině, zdravotním stavu dítěte, sledování dítěte v odborných poradnách, u děvčat chceme vědět měsíc a rok první menstruace, kontrolujeme vedení menstruačního kalendáře.  Ptáme se na výchovné problémy, na školní prospěch a zvládání školní docházky, sportovní a jiné zájmové aktivity. Podáme informace o povinném a nepovinném očkování. 

Prohlídka dítěte obsahuje:   zhodnocení růstu, sexuálního zrání, vyšetření zraku, sluchu, měření tlaku a pulsu, celkové vyšetření lékařem, hodnocení psychomotorického vývoje. Před vyšetřením zraku ve 3 letech naučte dítě pojmenovat tvary - kolečko, srdíčko, čtvereček, houba, auto. V 5 ti letech provádíme test školní zralosti - kresba, popisování obrázku, poznávání barev,..    V 5 a 13 letech doporučíme vyšetření cholesterolu u dítěte v případě výskytu onemocnění srdce nebo metabolismu tuků v rodině. 

 

Přineste s sebou: 

-  od 18. měsíce ranní moč ve vyvařené skleničce nebo zkumavce (lze koupit v lékárně)

-  zprávy z odborných ambulancí, kde je dítě sledováno

-  léky, které dítě užívá

-  očkovací průkaz